Жалко! Сани Жекова спря до полуфиналите в Банско

Снимка: БГНЕС

1806 0

Българската звезда в женския сноуборд Александра Жекова не успя да се класира за финала в спринт-кроса от старта за Световната купа в Банско.

Сани остана на пета позиция във втората полуфинална серия. Жекова тръгна от последната 6-а пътека и макар да направи усилие да не изостава, тя не успя да влезе в челната тройка. Тя оначе получи много силна подкрепа от публиката, която не спря да я подкрепя и опъна огромно българско знаме на трибуната.

На четвъртфиналите Сани Жекова завърши на втора позиция в своята серия, което я прати на полуфинал. Победителка в четвъртфиналната серия стана Бел Брокоф от Австралия, която не изпусна преднината от самото начало.

Жекова се справи без проблеми в квалификациите, като даде десето време. Тя завърши дистанцията за 21,87 секунди. Най-бърза в пресявките беше олимпийската шампионка от Сочи 2014 Ева Самкова (Чехия) с 21,23 секунди.