Сани Жекова се класира на полуфинал в Банско

Снимка: БГНЕС

1766 0

Александра Жекова си осигури място на полуфиналите на Световната купа в Банско. Българката ще участва в най-новата атрактивна дисциплина – спринт-кроса.

Сани Жекова завърши на втора позиция в своята серия, което я прати на полуфинал, който в малко по-късно днес. Победителка в четвъртфиналната серия стана Бел Брокоф от Австралия, която не изпусна преднината от самото начало. Сани не стартира добре като бе на предпоследна позиция, но впоследсвтие напредна, а във финалния скок задмина и французойката Шарлот Бенкс, която остана трета.

Жекова се справи без проблеми в квалификациите, като даде десето време и си осугири място на четвъртфиналите. Тя завърши дистанцията за 21,87 секунди. Най-бърза в пресявките беше олимпийската шампионка от Сочи 2014 Ева Самкова (Чехия) с 21,23 секунди.

Всяка серия се състои от шестима състезатели, като първите трима продължават напред. Началото на трасето се намира на 1670 м надморска височина, а финалът е с денивелация от 60 м. Дължината на дистанцията е 330 м.