Милена Тодорова спечели сребърен медал на Световното по биатлон

Снимка: БФБ -biathlon.bg

2575 0

Младата надежда в родния биатлон Милена Тодоров постигна страхотен успех на световното първенство за девойки и младежи в швейцарския курорт Ленцерхайде. Биатлонистката ни грабна сребърния медал в надпреварата индивидуалния старт на 12,5 км.

Тя направи 3 грешки при 4-те стрелби в индивидуалния старт на 12,5 км, но въпреки пропуските, които и костваха 3 минути наказание, тя успя да грабне среброто. 22-годишната Милена,остана на 1,07,09 минута от победителката Анастасия Халиулина от Русия. Тя повали всички 20 мишени. Бронзовото отличие отиде при швейцарката Ами Базерга. Тя бе по-бавна с 8,1 сек от Тодорова.

Мария Здравкова с два пропуска финишира 24-а. Третата българка в индивидуалния старт на Любомира Пехливанска не завърши. При младежите в индивидуалната дисциплина на 15 км световен шампион стана Макс Бархевитц (Германия). Той преодоля трасето за 40:15.8 минути и повали всичките 20 мишени. Българите Петър Велчев и Николай Тодоров са съответно 90-и и 96-и в класирането.