Русия спечели петото място на Световното по волейбол

3291 0

В зала „Атлас Арена“ в Лодз волейболистите на Русия победиха Иран с 3:0 гейма (25:19, 25:21, 25:18) и завършиха пети на Световното първенство по волейбол в Полша. С тази победа „Сборная“ успя да избегне четвърта поредна загуба и така да изравни лошата серия от 1970 година на световни първенства. Най-полезен играч на Русия в този мач стана Николай Павлов с 14 точки, Артьом Волвич отбеляза 11. За Иран Милад Ебадипур завърши с 9 точки.

Тази вечер предстоят полуфиналите на първенството, където Франция ще играе срещу Бразилия, а Германия среща домакина Полша.