Полша спря волейболистите ни за златото в Грузия

1458 0

Блгария спечели втори сребърен медал и общо трето отличие на Европейския младежки олимпийски фестивал, който приключва тази вечер в грузинската столица Тбилиси.

Волейболните ни национали до 19-години загубиха финала с 0:3 (-15, -14, -18) от Полша. Двата тима се срещнаха и в предварителните групи в сряда и тогава поляците пак победиха с 3:0.

Бронзът е за Италия, която надигра по-рано днес в малкия финал Чехия с 3:1.

Среброто на волейболистите е третият медал за България на фестивала.

По-рано днес 14-годишния талант Адриан Андреев стана шампион и грабна златото в тенис турнира, а след това 15-годишната атлетка Лиляна Георгиева финишира втора в бягането на 800 метра.

Българската делегация с медалистите и шампиона се прибира от Тбилиси с полет през Истанбул, който трябва да кацне на Терминал 2 в понеделник, 3 август, в 20:30 часа.