Официално: Волейболистите играят с Русия и Франция за олимпийска виза

Снимка: БГНЕС

968 0

Волейболистите ни официално попаднаха в по-тежката предварителна Група В за олимпийската квалификация в Берлин (5-10 януари). Там са още европейският шампион от София Франция, Русия и Финландия. Новината беше оповестена преди малко от Европейската конфедерация (CEV).

Домакините от Германия на практика избраха да са в Група А заедно със световните шампиони от Полша, финалистите от Световната лига Сърбия и Белгия.

Първите два отбора в двете групи ще се класират за полуфиналите, където ще играят на кръст, а след това ще има мач за 3-о място и финал. Само победителят в Берлин ще спечели квота за участие на Игрите в Рио 2016, а заелите 2-о и 3-о място отбора ще се класират за участие в последната световна олимпийска квалификация в Токио (Япония) през месец май.