Ники Пенчев загуби първи трофей в Полша

Снимка: БГНЕС

1037 0

Българският национал Николай Пенчев не започна добре сезона в Полша, след като неговият Асеко (Ресовия) загуби битката за Суперкупата на страната. Това стана днес, след като отборът му падна с 2:3 (23:25, 18:25, 25:23, 25:22, 12:15) от Лотос Трефъл (Гданск) в "Арена Познан".

Българинът беше титуляр за своя тим, но не показа най-доброто, на което е способен. В атака той записа под 50% ефективност и регистрира едва 3 точки, като беше заменен в средата на третия гейм от Олег Ахрем.

Това подейства добре на играчите на шампиона, които се добраха до 2:2 в геймовете, но в крайна сметка Лотос стигна до победата след 15:12 в тайбрека.

За Ресовия с най-много точки завърши Бартош Курек, който игра на поста диагонал на разпределителя. Той закова 31 точки, които обаче се оказаха недостатъчни за победата в мача. За носителите на Суперкупата американският национал Трой заби 18 пункта.