Момичетата на Кузюткин завършиха Световното със загуба

Снимка: CEV

4796 0

Женският национален отбор на България завърши участието си на Световното първенство в Италия със загуба, пише bgvolleyball. В мач от група F, игран в Пала Панини в Модена, българските волейболистки паднаха с 1:3 (26:24, 21:25, 23:25, 16:25) от Холандия.

Заради физическия проблем, който Добриана Рабаджиева получи в мача срещу Казахстан, селекционерът Владимир Кузюткин заложи на Кремена Каменова в титулярния състав срещу Холандия. Останалите, които започнаха срещата бяха Елица, Василева, Диана Ненова, Елена Колева, Страшимира Филипова, Христина Русева и Мария Филипова.

Холандките започнаха по-добре, като достигнаха до поредица от геймболи при 24:19. Тогава селекционерът Кузюткин взе прекъсване и направи забележка на момичетата. Това даде ефект, а Кремена Каменова затрудняваше сериозно посрещането на съперника. Така България успя да се измъкне от трудната ситуация и да поведе с 1:0 след 26:24.

Във втората част обаче отново холандките започнаха по-добре, като този път не допуснаха обрати и изравниха след 25:21. В третия гейм Холандия започна стряскащо и направи аванс от 6:1. Българските волейболистки не се предадоха и изравниха до 9:9, но в последствие геймът отново бе за Холандия след 25:23.

В четвъртата част Холандия имаше инициативата през цялото време и приключи срещата след 25:16.

Въпреки загубата отличен мач направи Елица Василева, която заби 25 точки (3 блокади, 2 аса). За Холандия Манон Флиер направи 24 (2 блокади, 2 аса).