Марица удари Динамо, но изпусна второто място за Купа Пловдив

1756 0

Домакинът на международния женски волейболен турнир Купа Пловдив 2014 – отборът на Марица (Пловдив), постигна победа в последния си мач от надпреварата и завърши на трето място в крайното класиране.

"Жълтите" надиграха силните гости от румънския Динамо Ромпрест (Букурещ) с 3:1 (25:22, 25:20, 18:25, 27:25), но единият загубен гейм ги лиши от второто място. Турският Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) защити купата си от миналата година непобеден, като в последния ден надигра сънародничките си от Рота Колежи (Измир) с 3:0 (25:16, 25:18, 27:25).

Пловдивчанки играха много концентрирано и направиха много силно представяне. Основно оръжие за Марица при успеха над Динамо отново бе блокадата, донесла общо цели 18 точки на отбора в мача. Дори в загубения трети гейм българският вицешампион постигна 5 точки на този елемент. С по 5 точкови блокади в двубоя се отчетоха Мария Данчева и Силвана Чаушева, като последната заби и 5 аса за общо 27 точки, които я направиха топреализатор на мача. Таня Събкова добави 14. Наставникът Иван Петков започна със същата титулярна седморка като в предишните срещи на отбора, но този път Силвия Андреева смени Ана Радичева още през първата част и остана в основния състав за следващите три гейма.

Така Бурса завърши на първо място с пълен комплект от 9 точки. С по 3 точки от една победа и две загуби в класирането следват Динамо с 5:6 гейма, Марица с 4:7 и Рота с 3:7.

Както вече стана традиция, четирите участващи отбора приключиха участието си в турнира с веселба. Този път партито, по време на което се проведе и церемонията по награждаването, взриви пловдивския хотел Империал до ранни зори.