"Лъвиците" отново са в играта на Евро 2019 след звучен шамар срещу Гърция

Снимка: cev.lu

1776 0

Българският национален отбор по волейбол за жени си върна шансовете по време на Европейското първенство. "Лъвиците" зашлевиха сериозен шамар на Гърия и спечелиха с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) за 74 минути игра.

Възпитаничките на Иван Петков нямаха никакви проблеми със съперника, като рано взеха аванса и в трите гейма и не оставиха никакви съмнения в по-високата си класа.

Мирослава Паскова беше най-резултатна за бъларския тим с 13 точки, а Нася Димитрова добави 11 за иначе балансираната резултатност в селекцията на националния ни отбор. За гръцкия отбор се отличи Анти Василантонаки с 19 точки.

След 3 поредни загуби България отново има шансове да стигне до осминафиналите, като ще се изправи в директен спор за 4-ото място срещу Финландия.