Левски не остави шанс на ЦСКА и триумфира в дербито от волейболното първенство

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

2137 0

Волейболистите на Левски София надиграха ЦСКА с 3:0 (25:21, 25:19, 25:17), като това бе 13-а победа от началото на сезона за "сините". В седми кръг Левски надигра съперника със същия резултат.

За MVP бе отличен Симеон Николов (Левски София). Воденият от Николай Желязков тим вече е втори с 39 точки (13 победи, 5 загуби), "червените" са лидер с 40 точки (14 победи, 4 загуби).

ЦСКА играеше на ниво и не изоставаше сериозно от съперника си, като успя да ги настигне и дори да изравни при 20:20. В края обаче "сините" показаха по-добра игра, а ас на Светослав Гоцев сложи край на гейма след 25:21.

Домакините продължиха възходящата си линия и във втория гейм, като не допуснаха да бъдат преодолени, въпреки опитите на гостите да се върнат в игра. И в третия гейм момчетата на Николай Желязков диктуваха положението на терена и записаха чист успех след 25:17.