Женският национален отбор по волейбол нанесе тежка загуба на Канада в Лигата на нациите

Снимка: Lap.bg

2188 0

Женският национален отбор по волейбол победи с 3:0 (24, 22, 21) Канада в третия си мач от група 4 от Лигата на нациите в Кесон Сити (Филипините). Тимът на Лоренцо Мичели надигра убедително съперника си и стигна до първи успех в групата и общо втори в турнира. България е на 13-о място в общото класиране с 5 точки.

Първият гейм бе равностоен, като нито един от двата тима не успя да натрупа аванс. Канада стигна до геймбол при 24:23, но с атаки на Силвана Чаушева и Мария Йорданова България обърна. Двойна блокада донесе успеха за 26:24.

Във втория гейм двата тима отново се преследваха точка за точка, но след серия от 3 поредни Канада поведе със 17:13. Добрите изяви на българките в атака обаче продължиха, а блокадата също работеше. "Лъвиците" стигнаха до обрат и спечелиха и втория гейм. В третия България поведе още в средата, а до края не изпусна преднината си.

Мария Йорданова бе най-резултатна с 15 точки, Мирослава Паскова добави 14. За Канада Кийра ван Рик завърши с 20.

Утре от 6:00 ч. наше време националките излизат срещу Белгия.

Всичко за представянето на мъжкия и женски национален отбор по волейбол в Лигата на нациите можете да следите в SportLive.bg.