Германия ни изхвърли от 1/2-финалите на Евроволей

1186 0

Юношите ни до 19 г. ще играят за местата от пето до осмо на европейското първенство в Турция. Това стана ясно, след като Германия победи домакините с 3:0 (25, 28, 18) и ни измести от второто място в групата.

Германците доста се потрудиха, за да поведат с 2:0, след като и в двата гейма стопяваха изоставане (14:16 в първия и 12:16 във втория). Точно толкова им трябваше, за да излязат пред нас, а третия гейм беше без никакво значение и за двата тима. Турция още преди този мач си гарантира първата позиция.

Българските национали очаква четвъртия от първа група в много важен мач за влизане в топ 6 и виза за Световното първенство в Аржентина през лятото.