Германия нанесе първа загуба на волейболните ни национали в Баку

992 0

Българският национален отбор по волейбол загуби от Германия с 0:3 (-20, -18, -22) в третия си мач от Група В на Европейските игри в Баку.

Двубоят се игра рано тази сутрин в Кристалната зала на азербайджанската столица и продължи 83 минути. След лоши първи два гейма, "лъвовете" подобриха представянето си в третата част и имаха аванс от една точка при 21:20.

Немците на свой ред организираха добра атака, а на сервис застана разпределителят Лукаш Кампа, който реализира два поредни аса и даде решително предимство на своя отбор. До края състезателите на Витал Хайнен не допуснаха изненада и затвориха мача след 25:22.

Българският тим допусна прекалено много грешки от своята страна на мрежата, което се оказа решаващо. В атака те демонстрираха почти еднаква успеваемост със съперника и чудесна игра на блок. Германците пък блеснаха със сърцата игра в защита.

Капитанът Тодор Алексиев реализира 11 точки (67% позитивно, 52% отлично посрещане, 43% в атака), а Валентин Братоев добави 8 точки (68% позитивно, 47% отлично посрещане, 80% в атака). Диагоналът Жани Желязков пък завърши със 7 точки (35% в атака). Топреализатор в срещата пък стана Йохан Шьопс от "бундестима" със 17 точки (59% в атака).

Поражението е първо за представителния ни тим на Игрите. Избраниците на старши-треньора Николай Желязков продължават да са с актив от 5 точки и отстъпиха с една позиция. "Трикольорите" са трети на точка зад втория Германия и лидера Русия, който по-късно днес играе срещу Словакия.

В последния мач от програмата в нашата група пък Италия ще премери сили с Белгия.

В следващия си мач България ще играе срещу Русия. Двубоят е в събота от 14:20 часа бълг. време.