България срази Полша и е начело на Евроволей 2021!

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

6687 0

Националният отбор на България взе изключително важната битка за Полша от предварителна група „В”, след като победи съперничките си с 3:1 в решаващ мач за първото място на европейското първенство при дамите.

Момичетата на Иван Петков се справиха със сравнителна лекота с опонента си, след като затвориха срещата с 18:25, 25:21, 25:21 и 25:….

Полякините започнаха по-добре срещата в Пловдив и чрез Венерска и Стисяк затвориха първия гейм, тревожейки зрителите в залата.

Родните национални обаче се активизираха с помощта на публиката и заиграха отлично, взимайки солиден аванс с 18:13 във втория гейм. И макар полякините да стопиха леко аванса, то Нася Димитрова затвори гейма за нашата селекция.

Третата част бе сравнително равна, като двата отбора си разменяха предимствата до 16:16. Оттам насетне „лъвиците” отвориха разлика и с атака, реализирана от Елица Василева взехме превес.

От самия старт на четвъртия гейм българките дръпнаха напред в резултата, но съперничките някак успяха да изравнят резултата. Въпреки това, България набъбна при аванса си до 19:14, което даде спокойствие при „лъвиците”. Родните атлетики пропиляха цели пет мачбола, което изнерви до краен предел в залата, но страхотно спасяване на Елица Василева и забивка на Нася Димитрова донесе успеха на България.

След три дни, на 28-и август, България ще играе с Швеция.