България даде само гейм на Куба в Хавана

1273 0

Мъжкият национален волейболен тим на България записа успех като гост над Куба с 3:1 в първата среща помежду им от Група "С" на втората дивизия, играна тази нощ в Хавана.

Първият гейм не започна добре за момчетата на Пламен Константинов, които допуснаха няколко сериозни грешки в самото начало. Все пак "лъвовете" изравниха бързо и в средата на тази част вече имаха стабилна преднина и в крайна сметка затвориха този гейм с 25:19.

През втората част двата отбора си размениха ролите - българите започнаха отлично, но домакините бързо изравниха. В решаващите моменти в края родните национали не дадоха надежда на Куба и спечелихме и тази част - 25:21.

Третата част бе за Куба. Домакините стартираха добре и през цялото време държаха стабилна преднина, като все пак интригата се запази до края, но "трикольорите" отстъпиха - 24:26.

Четвъртият гейм започна отлично за селекцията на Пламен Константинов, но домакините бързо изравниха и интригата се запази до самия край, в който Виктор Йосифов, Ники Пенчев и компания се справиха и така спечелиха и тази част (25:23) и мача.

Вторият мач между двата тима е утре (7 юни) отново от 03,40 часа българско време сутринта.

Състави:

Куба: Рикардо Калво, Роландо Сепеда, Хавиер Хименес, Османи Уриарте, Дариел Албо, Ливан Осория - Йондер Гарсия-либеро

България: Любомир Агонцев , Данаил Милушев, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро