Нова драматична загуба за България в Световната лига

Снимка: БФВ

1297 0

Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби драматично с 2:3 гейма (23:25, 25:23, 25:20, 21:25, 13:15) от Аржентина във втория си мач от група C1 на турнира от Световната лига в руския град Казан.

Това бе и второ поредно поражение за възпитаниците на Пламен Константинов, след като вчера те отстъпиха с 0:3 от европейския шампион Франция.

За разлика от вчерашното поражение, днес „лъвовете” показаха далеч по-добро лице и бяха много близо до това да се поздравят с победата. След като загубиха първия гейм българите направиха пълен обрат до 1:2, но впоследствие „гаучосите” взеха четвъртия гейм и вкараха мача в тайбрек. Още с неговото начало южноамериканците успяха да натрупат аванс от няколко точки, който се запази до самия край.

Иначе най-резултатен за България бе диагоналът Цветан Соколов, който завърши с 29 точки (2 аса, 4 блокади), а центърът Николай Николов добави 15 (4 блокади).

Утре българите излизат за последния си двубой в Казан – срещу домакините от Русия.