България ще се бори за бронза на Световното по волейбол

1104 0

Националният ни отбор по волейбол за девойки под 23 години остана на крачка от класиране на финала на Световното първенство в Любляна. Тимът ни загуби от домакина Словения с 1-4 (15-11, 10-15, 12-15, 16-18, 4-15) във втория 1/2-финал на шампионата.

Състезателките, водени от Антонина Зетова, започнаха отлично срещата и спечелиха първия гейм с 15-11. В следващите два „лъвиците“ имаха предимство, но домакините успяха да обърнат развоя им и да ги спечелят съответно с 15-10 и 15-12.

Ключовият момент беше в края на четвъртата част. Националките стигнаха до геймбол при 16-15, но с добър сервис Словения измъкна частта с 18-16. Силният начален удар беше основното оръжие на домакините и в заключителния 5-и гейм, който спечелиха с 15-4.

Най-резултатна за тима ни стана капитанът Гергана Димитрова с 13 точки. 10 добави Мирослава Паскова. За Словения Иза Млакар реализира 21.

Така България ще играе за бронзовите медали на Световното първенство срещу Доминиканска република. Срещата е днес от 17:00 ч.б.в. и ще бъде излъчена на живо в официалния Youtube канал на FIVB.

В спора за титлата пък Словения се изправя срещу Турция.