Водим на Латвия за Купа "Дейвис"

Снимка: worldradio.ch

1317 0

Опитните български тенисисти се наложиха над 20-годишните близнаци с 3-6, 2-6, 6-4, 7-5, 6-1 и се нуждаят от още една победа в двете неделни срещи на сингъл, за да отидат на плейоф за изкачване в по-горната група срещу победителя от срещата Люксембург - Мадагаскар.

Днешният мач не започна никак добре за Кушев и Грозданов и те загубиха първите два сета, а в третия изоставаха с 3-4, но успяха да върнат пробива в осмия гейм, след което обърнаха резултата в сета и срещата, която продължи 3 часа и 6 минути.

Двубоят Латвия - България се играе в Юрмала.

Отборът на Белгия поведе с 2:1 успеха над миналогодишния шампион в турнира за „Купа Дейвис“ Швейцария.

На двойки днес Рубен Бемелманс и Нилс Десен надделяха над Михаел Ламер и Андриан Босел в четири сета – 1:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Срещата в Лиеж продължи два часа и осем минути.

Вчера Хенри Лааксонен даде преднина на Швейцария, след като се наложи над Бемелманс с 1:6, 6:7(6), 6:4, 6:0, 6:2.

Във втората среща белгийците изравниха след успех на Стив Дарсис над Ламер с 6:3, 6:1, 6:3.

В четвъртия двубой между двата тима един срещу друг ще играят Дарсис и Лааксонен.

Отборът на Франция победи като гост Германия в мач от първия кръг в Световната група на турнира за Купа „Дейвис“.

След втория ден от мача Франция води с 3:0 успеха, с което си гарантира и крайния успех в мача.

В двубоя на двойки Жулиен Бенето и Никола Маю победиха Бенямин Бекер и Андре Бегеман с 6:4, 6:3, 6:2.

Отборът на Великобритания води на Съединените щати с 2:1. Двубоят се играе в Глазгоу.

В мача на двойки тимът на Съединените щати постигна първия си успех, след като братята Майк и Боб Брайън победиха Доминик Инглот и Джейми Мъри с 6:3, 6:2, 3:6, 6:7(8), 9:7.