Виктория Томова със силно начало в Маями, записа голямо постижение в кариерата си

822 0

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира за втория кръг на WTA 1000 надпреварата в Маями. В първия си мач тя победи с 6:2, 6:4 световната №77 Тамара Корпая.

Това е първа победа за Томова срещу германката, като бе загубила 4-те си предходни срещи. Българката реализира 5 пробива в мача от 11 възможности, спрямо 2 от 5 за Корпач.

Виктория Томова със силен старт в Маями

За нея това е втора победа в Маями, след като през миналата година победи на този етап Ана-Каролина Шмидлова. Това е и първият турнир на ниво WTA 1000, в който Томова има повече от една победа. По-рано победи София Кенин на Индиън Уелс. След това обаче отпадна от Каролин Гарсия, като именно срещу нея ще играя отново в Маями.

Още: Световната №77 от Германия излезе на пътя на Виктория Томова в Маями

Томова тръгна добре срещу Корпач като спечели първите три сервис гейма на съперничката ѝ и без проблем взе сета с 6:2. Германката подобри играта си във втората част и направи пробив в четвъртия гейм, след което затвърди на свой сервис и поведе с 4:1. Вики Томова обаче взе следващите пет поредни гейма и затвори мача с втория си мачбол за 6:4.

Още: Плюс две за Виктория Томова в новата класация на WTA, Ига Швьонтек води с много на Арина Сабаленка