Виктория Томова с уверен старт на Мастърса в Рим - победи италианка за 77 минути

Снимка: Ilian Telkedjiev / LAP.bg

377 0

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, преодоля с лекота първия кръг от квалификациите за Мастърса в Рим!

Вики, която е №79 в света, не изпита особени затруднения срещу представителката на домакините - Анастазия Абанято (№507), побеждавайки я с 6:3, 6:1 за 1 час и 17 минути.

Развой на срещата

В първия сет Томова осъществи ранен пробив и го затвърди за аванс от 3:0.

В петия гейм тя допусна сервисът ѝ да бъде пробит, но пък в шестия подаването на италианката отново се пропука и впоследствие нашето момиче реализира първия открил се сетбол за 6:3.

Виктория Томова

Втората част се разви далеч по-категорично в полза на 29-годишната българка - пробиви в първия, в петия и в седмия гейм и край на мача при 6:1!

Какво предстои?

Във втория и последен кръг от квалификациите Вики Томова ще премери сили с Рената Сарасуа, която е №103 в ранглистата на WTA. 26-годишната мексиканка надви Нурия Парисас-Диас от Испания (№151) с 6:3, 6:3.

*Досега двете са се срещали само веднъж - в "пресявките" за Ролан Гарос през 2020-а година - 6:3, 6:4 за Сарасуа.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - БРАВО! Григор Димитров с голям късмет при жребия за Мастърса в Рим