Виктория Томова с дебютна победа в Индиън Уелс, очаква в световната №26

1097 0

Виктория Томова стартира по страхотен начин на турнира в Индиън Уелс. В мач от първи кръг ракета №1 на България при жените отстрани световната №55 София Кенин след 6-4, 7-6(5).

За Томова това е първи успех при второто ѝ участие в основната схема в Калифорния. Също така е общо трета победа в кариерата ѝ на ниво WTA 1000. Във втори кръг задачата е още по-тежка в лицето на Каролин Гарсия, която е под номер 26 в ранглистата.

Вики Томова се класира за втори кръг на Индиън Уелс

Тенисистката ни реализира 5 от 11 брейкбола спрямо 4 от 6 за шампионката от Australian Open 2020. И в двата сета Томова първа повеждаше с пробив, но краят на сетовете бе проблемен за нея. В първата част Кенин върна пробив в 11-ия гейм, но веднага след това Виктория успя отново да я пробие.

Още: Григор Димитров излиза срещу неизвестното на старта в Индиън Уелс - има 2 мача за 1 ден

Във втората част българката за малко да загуби, след като при 5:2 загуби четири поредни гейма. Кенин сервираше за сета. Все пак успя да стигне до тайбрек, където при 6:5 успя да реализира още първия си мачбол.

Още: Жесток жребий за Григор Димитров на двойки в Индиън Уелс

Зов за помощ: Призоваха Дейвид Бекъм да помогне на Григор Димитров (СНИМКА)

Радост за окото: Григор Димитров и Рафел Надал развълнуваха с обща тренировка в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Григор Димитров вече тренира в Индиън Уелс, загря с тренировка гол до кръста (ВИДЕО)