Виктория Азаренка се класира за четвъртфиналите на US Open

1489 0

Бившата №1 Виктория Азаренка се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис. Тя се наложи без проблеми над Варвара Лепченко с 6:3, 6:4. Двубоят продължи час и 38 минути.

Азаренка реализира пробив още в третия гейм на мача и поведе с 2:1. Тя запази аванса си, а при 5:3 проби за втори път подаването на Лепченко и спечели първия сет.

Представителката на домакините отговори още в началото на втория сет, като поведе с пробив за 1:0. Азаренка обаче веднага го върна и изравни резултата. Двете тенисистки си размениха по един пробив в края на сета. При 5:4 Лепченко сервираше за оставане в мача. Тя обаче се пропука и Азаренка взе гейма, с което спечели и мача.

В спор за място на полуфиналите на US Open тя ще срещне победителката от двубоя между Забине Лизицки и Симона Халеп, които играят в момента.