Страхотно! Пьотр Нестеров триумфира с първа титла от турнир на ITF след драма

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1462 0

Страхотна новина долетя от Кувейт! Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров триумфира с титлата на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Ал Захра. Надпреварата в Кувейт е  с награден фонд 15 000 долара.

Българинът, който бе поставен под №4 в схемата, направи обрат и победи на финала водача в схемата Гонсало Оливейра (Португалия) с 4:6, 6:4, 6:3 . Срещата продължи 2 часа и 47 минути.

По този начин Пьотр взе първа титла в кариерата си на сингъл от веригата от състезания на Световната федерация ITF. Той има и две титли на двойки, но на сингъл му е дебютна.

Нашето момче пласира 7 аса и направи четири пробива в мача. Той загуби първия сет, а във втория преодоля пасив от 0:2 до 4:3, а в десетия гейм взе подаването на съперника си и изравни резултата. В третата част Нестеров поведе с 4:1 и без проблеми спечели финала.

Пьотр загуби само един сет, като спечели 5 двубоя в турнира в Кувейт. 20-годишният българин си осигури 2160 долара и 15 точки за световната ранглиста.