Страхотно! Елица Костова триумфира с титлата на турнир у нас

Снимка: БГНЕС

1583 0

Родната тенисистка Елица Костова триумфира с  титлата на турнира по тенис за жени от веригата UTR Pro Tennis в Благоевград. Състезанието с награден фонд от 20 000 долара се проведе при много добри условия в залата на Югозападен университет „Неофит Рилски".

Във финалната среща Костова победи със 7:6(3), 7:6 (3) румънката Джорджия Крачун. На трето място се класира друга българка - Джулия Терзийска.

В мач за петото място Борислава Ботушарова отстъпи с 1:6, 3:6 на Виктория Дема от Украйна. 15-годишната Елизара Янева победи с 6:0, 6:3 Елена Бертея от Румъния и спечели деветото място.

Наградите връчиха доц Даниела Томова - зам. декан на факултет педагогика в ЮЗУ, Димитър Томов - турнирен директор и преподавател в ЮЗУ и Ангел Гюров - управител на спортните обекти на университета. Това беше втори пореден турнир от веригата в Благоевград. Предната седмица Джулия Терзийска спечели титлата в първата надпревара.

Още новини за тенис четете в Sportlive.bg.