Швейцарец е първият полуфиналист на Sofia Open 2022

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

795 0

Ясен е първият полуфиналист на турнира по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open 2022. Марк-Андреа Хюслер спаси два мачбола и елиминира поляка Камил Майхжак в много оспорван мач с 6:7(4), 7:6(6), 6:3. Битката на централния корт в зала "Арена Армеец" продължи 2 часа и 20 минути.

Швейцарецът пропиля ранен пробив пасив и загуби първия сет с тайбрек. Във втората част сервиращите доминираха и се стигна до втори тайбрек, в който Майхжак имаше две поредни точки за победата при 6:4, но със серия от четири последователни разигравания Хюслер изравни резултата.

В решаващия трети сет Хюслер дръпна с 3:1 и до края доминираше, за да стигне до втория си полуфинал в Тура на АТП за сезона след Уинстън Сейлъм (САЩ) през август.

Съперник на швейцареца за място на финала ще бъде победителят от двубоя между № 4 Лоренцо Музети (Италия) и квалификанта Ян-Ленард Щруф (Германия).

А ето какво разкри български тенисист, който едва не стигна до бой с французин.