Шарапова отпадна от Индиън Уелс

1478 0

Мария Шарапова отпадна от Индиън Уелс, след като загуби осминафиналния си двубой срещу Флавия Пенета с 6:3, 3:6, 2:6.

Срещата започна по-добре за рускинята. Шарапова направи ранен пробив, но след това не успя да спечели подаването си. В осмия гейм световната номер две отново проби съперничката си, като този път взе и собствения си сервис гейм. Тя спечели първия сет и поведе в резултата срещу защитаващата титлата си от миналата година Пенета.

Италианката избухна в плач и напусна корта, но след това се завърна и продължи мача. Очевидно, това й е подействало добре, защото до края на мача Пенета не допусна да бъде пробита и заслужено се поздрави с победата.

След двубоя италианката сподели и причината да напусне корта. "Понякога жените имаме такива моменти, в които искаме да оставим всичко и да викаме. Поех си дълбоко въздух и го оставих да отмине", заяви пенета.

Мария Шарапова пък обясни загубата си по следния начин: "Може би не показах най-добрия си тенис, не се представих достатъчно силно. Имах проблеми в ключовите моменти и това се оказа решаващо".

На четвъртфинал Флавия Пенета ще срещне Забине Лисицки, която отстрани Каролин Гарсия с 6:4, 6:4.