Сесил разпиля Цвети на старта в Индиън Уелс

Снимка: Getty images/Gulliver

2202 0

Сесил Каратанчева разпиля Цветана Пиронкова на старта на женския турнир по тенис в Индиън Уелс, САЩ с награден фонд 5 381 235 долара.

За точно час и половина №131 в света победи №50 със 7:5, 6:1.

Това бе трети мач между двете, като до този момент си бяха разменили по една победа - 6:4, 2:6, 6:2 за Сесил на турнир в Гърция през 2003-а и 7:6(8), 6:4 за Цвети във Форт Уолтън Бийч през 2010-а.

В първия сет Каратанчева успя да навакса пасив от 4 гейма, за да запише от своя страна 8 поредни игри преди да се поздрави с победата.

Началото на мача не обещаваше такъв развой. Пиронкова бързо поведе с 0:4. Това обаче я успокои прекомерно и след два пробива и успешен свой сервис, Каратанчева намали до 3:4.

След оспорван осми гейм, продължил повече от 6 минути, Каратанчева съумя да спечели сервиса си и да изравни за 4:4.

В нов дълъг гейм Пиронкова трудно взе подаването си, за да излезе напред с 4:5. Каратанчева обаче вече бе намерила играта си и мигновено изравни.

131-ата в света успя пробие съперничката си и в 11-ия гейм, за да поведе за пръв път с 6:5. В последния гейм Цвети дръпна с 15:0, но с безупречен сервис Сесил не допусна повече грешки и взе сета с 7:5.

Играта на Цвети се разстрои още повече след изоставането и позволи да загуби два геймбола в първия гейм. Тя все пак стигна до авантаж, но слабият й сервис позволи на Каратанчева да я пробие още в първия гейм – 1:0.

Тя продължи успешния си сервис и достигна до нов пробив, за да поведе с 3:0.

След равенство, тя отново взе сервиса си и взе седми пореден гейм – 4:0.

Каратанчева бе във вихъра си и след ново равенство проби за четвърти пореден път Пиронкова, за да поведе с 5:0.

В шестия гейм Цвети изоставаше с 30:15, но съумя да достигне до брейкпойнт, който веднага спечели – 5:1.

В следващият гейм Сесил получи два шанса за пробив. Повече не й бе необходимо и още с първия тя затвори сета, а и мача с 6:1.

В следващия кръг тя ще се изправи срещу №30 в света Коко Вандевеге от САЩ, която е директно поставена.