Сесил отпадна безславно на старта на US Open

850 0

Сесил Каратанчева приключи скоропостижно участието си на US Open след загуба от Белинда Бенчич с 1:6, 2:6 в първи кръг.

Така в рамките само на два месеца 18-годишната швейцарка записа победи и над двете ни водещи тенисистки, след като елиминира Цветана Пиронкова в първия кръг на Уимбълдън.

Сервисът отново изневери на Сесил, което ѝ попречи да се конкурира с 12-та в световната ранглиста. Бенчич откри с убедителен гейм, след което проби на 15. Сесил се опита да върне пробива, стигайки до брейкбол, но все пак швейцарката затвърди и с още един брейк за 5:1 реши първия сет за 24 минути.

Българката бе пробита и на старта на втората част, но успя да върне веднага пробива за 1:1. Последва дълъг гейм, в който втората ни ракета се пропука отново, а този път Бенчич затвърди и с аванс от 3:1 се приближи до втория кръг. Нов пробив за 5:2 окончателно уби интригата и тийнейджърката приключи мача безпроблемно на свой сервис.