Серина и Осака с впечатляващи победи на старта на Australian Open

Снимка: Guliver/GettyImages

876 0

Две от фаворитките за титлата от Аустрелиън Оупън Серина Уилямс и Наоми Осака преодоляха без проблем първия кръг на надпреварата. В своя мач номер 100 в първия за годината турнир от Големия шлем Уилямс разби германката Лора Зигемунд с 6-1, 6-1.

Изненадващо Зигемунд проби именитата си съперничка още в откриващия гейм на двубоя, но след това Серина, която бе облечена в много интересен "котешки" тоалет с един крачол, намери играта си и взе шест поредни гейма, за да поведе в резултата. Във втората част американката дръпна с 4-0, преди да затвори мача след едва 56 минути игра. Във втория кръг 39-годишната Серина, която търси своята 24-та титла от Големия шлем, ще се изправи срещу сръбкинята Нина Стоянович, която победи Ирина Бегу в два сета.

Шампионката от 2019 година Наоми Осака бе също толкова убедителна в откриващия си мач и победи рускинята Анастасия Павлюченкова с 6-1, 6-2. По този начин японката вече има 15 поредни победи от последната си загуба във Фед Къп преди една година. Във втория кръг тя ще се изправи срещу французойката Каролин Гарсия, която надви Полона Херцог в два сета.

Напред продължава и ветеранката Винъс Уилямс след успеха над Кирстен Флипкенс от Белгия със 7-5, 6-2. За Винъс предстои сблъсък с друга много опитна тенисистка - квалификантката от Италия Сара Ерани.