Серина елиминира без проблеми 15-годишна сънародничка

Снимка: Gulliver/Getty Images

961 0

Световната номер 1 Серина Уилямс се класира лесно за четвъртия кръг на турнира по тенис в Маями. Тя победи 15-годишната Катрън Бейлис с 6:1, 6:1 само за 41 минути игра.

Уилямс направи ранен пробив и поведе с 3:0. След това Бейлис спечели подаването си, но до края водачката в световната ранглиста беше безкомпромисна и лесно спечели сета.

По-младата американка започна добре втория сет, като макар и трудно, взе подаването си. Това обаче беше всичко, което Бейлис успя да направи в този мач. До края Серина не загуби гейм и заслужено се поздрави с победата.

В следващия кръг Уилямс ще срещне Светлана Кузнецова от Русия.