Рубльов бе на прага на шокиращо отпадне, Синер с лесна победа на старта на Australian Open

3973 0

Яник Синер стартира с победа на Australian Open. Италианецът се справи с лекота с мощния нидерландец Ботик ван де Зандсхулп с 6:4, 7:5, 6:3 за 2 часа и 34 минути на корта.

През миналата година Синер достигна до четвърти кръг в Мелбърн, а през 2022 бе четвъртфиналист. Единственият период по-интригуващ момент в мача бе в началото на третия сет. Тогава Ван де Зандсхулп отрази четири брейкбола и на свой ред проби, за да поведе с 2:0. Това не притесни особено Синер, който реагира с четири поредни гейма в своя полза. До края италианецът не изпусна инициативата и победи в три сета.

Синер с лесна победа на старта

Още: Григор Димитров научи кога стартира на Australian Open

Междевременно Матео Беретини се отказа от участие на Откритото първенство на Австралия заради контузия на крака, съобщиха организаторите. Беретини трябваше да играе срещу гърка Стефанос Циципас в първия кръг.

На прага на шокираща изненада

Още на старта можеше да се стигне до голям шок за Андрей Рубльов. Поставеният под №5 в основната схема на турнира тенисист се наложи много трудно над бразилеца Тиаго Сейбот Уайлд със 7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6 (6) след 3 часа и 45 минути игра.

Първите два сета бяха за Рубльов, макар в първия да изпита известни затруднения.  В третия гейм на третия сет 78-ият в световната ранглиста бразилец спаси три брейкбола, като си осигури и психологическо преимущество, постигайки пробив, след който поведе 3:1. Рубльов не успя да се върне и така изгуби и сета. В четвъртия сет Сейбот Уайлд успя да пробие руския тенисист в седмия гейм, което бе напълно достатъчно да изравни сетовете.

Още: Григор Димитров на Australian Open: Кофти серия, счупен карък, 3 успеха, 1 подвиг

В решителния пети сет двамата тенисисти не допускаха грешки и така се стигна до 12-ия гейм, където Рубльов пропиля 4 мачбола. Срещата бе решена от тайбрек, спечелен от руснака с 10:6 точки.

Григор Димитров сподели своята запазена марка при спечелването на турнир

Григор Димитров не е загубил надежда за турнир от Големия шлем: Докато държа ракета в ръката си, имам шансове

Ник Кирьос поласка Григор Димитров преди Australian Open: Този мач ще е много приятен за жените (ВИДЕО)

Френска медия включи Григор Димитров сред фаворитите да детронират Джокович на Australian Open