Рафаел Надал се завърна на корта с маратонски мач и загуба от световния №152 Борна Чорич

2110 0

Световният №3 Рафаел Надал загуби мача си от 1/16-финалите на турнира по тенис в Синсинати (САЩ) срещу хърватина Борна Чорич (№152) с 1:2 сета - в отделните части 6:7 (9), 6:4, 3:6, а двубоят продължи 2 часа и 54 минути.

Това бе първо появяване на корта за Матадора от началото на месец юли, когато се отказа преди 1/2-финалите на Уимбълдън заради контузия!

Първият сет, който продължи час и петнадесет минути, бе изключително завързан и стигна до тайбрек без да е реализиран нито един пробив. В него Рафа и Борич изпуснаха по два сетбола, а в крайна сметка хърватинът реализира третата си възможност и спечели първата част с 11:9 точки.

Вторият сет се развиваше огледално на първия до 3:3, когато испанецът направи пробив, за да поведе с 4:3, а след това нямаше проблем да затвори частта при 6:4 и да изравни резултата.

В заключителния трети сет Надал изчерпа силите си - при изоставане от 2:3 Чорич го проби, поведе с 4:2 и след това доигра срещата, възползвайки се от първия мачбол, който се откри пред него.

*В следващата фаза Борна Чорич ще се изправи срещу световния №19 Роберто Баутиста-Агут!