Рафаел Надал се сбогува с Ролан Гарос след загуба от Александър Зверев (ВИДЕО)

723 0

Рафаел Надал се сбогува с Ролан Гарос още с първия си двубой на кортовете в Париж. Испанецът не получи шанс да постигне изненада, елиминирайки още на старта един от фаворитите - Александър Зверев.

Зверев не остави шансове

Олимпийският шампион спечели най-очаквания двубой от първия кръг на Ролан Гарос с  6-3, 7-6(5), 6-3 след 3 часа и 6 минути игра. Това бе едва четвърта загуба за Матадора, който по всяка вероятност записа и последното участие в любимия си турнир. Той е и рекордьор по трофеи - 14.

И в понеделник Надал се представи на ниво, достойно за уважение, но отстъпи пред съперника в значително по-добра физическа кондиция. Така световният №4 взе ценен реванш за последната си среща с испанеца.

Тя датира от юни 2022 г. на Ролан Гарос. Тогава на полуфиналите Надал се оказа победител след само един изигран пълен сет заради отказ на германеца да продължи.

Сега обаче напред продължава Зверев и на 1/32-финалите ще премери сили с победителя от двойката Давид Гофен - Джовани Мпечи Перикар.

Още: Тенис носталгия: Федерер се събра с Надал, а Джокович ще играе срещу Мъри (ВИДЕО)

Рафаел Надал заяви участие на предстоящия Ролан Гарос

Рафаел Надал взе само 4 гейма от Хуберт Хуркач и се сбогува с Мастърса в Рим (ВИДЕО)

Заради страхотна точка атлетизъм: Сравниха Григор Димитров с Рафаел Надал (ВИДЕО)

Григор Димитров каза на Надал и на Джокович болезнена истина: Рафа го призна, а Ноле?