Рафаел Надал и Карлос Алкарас спретнаха двучасово шоу в Лас Вегас (ВИДЕО)

2058 0

Световният №2 в мъжкия тенис - Карлос Алкарас, победи легендарния си сънародник Рафаел Надал в демонстративен мач в Лас Вегас, който бе организиран от платформата "Netflix".

Младокът се наложи над ветерана с 3:6, 6:4, 14-12, а зрелището продължи 121 минути!

Алкарас надви Надал в Лас Вегас

Рафа бе по-добър в първия сет - той осъществи и затвърди ранен пробив за аванс от 3:0, а след това нямаше проблем да затвори частта при 6:3.

Рафаел Надал

Ситуацията във втория сет се повтори, но с обратен знак - Карлос дръпна с 3:0. В деветия гейм Надал върна брейка за 4:5, но в десетия Алкарас пак го проби и така изравни частите при 6:4.

След това се игра решителен тайбрек до десет - в него 20-годишният испанец записа четири минипробива, а 37-годишният му опонент само три и по този начин загуби демонстративния двубой с 12-14 точки.

Карлос Алкарас

*Това бе първи мач за Надал от 5-и януари насам, когато достигна до 1/4-финалите в Бризбън. Сега му предстои участие на Мастърс-а в Индиън Уелс, който ще се проведе между 6-и и 17-и март!