При победа над Алкарас: Григор Димитров ще срещне "кошмар" по пътя към финала в Маями

2594 0

Александър Зверев успя да победи унгареца Фабиан Марожан в мач от четвъртфиналната фаза на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Германецът се наложи с 6:3, 7:5 и чака победителя от срещата Григор Димитров - Карлос Алкарас на полуфинала.

Експресен успех за Зверев

Двубоят в Маями продължи час и 39 минути. Зверев успя да пробие на два пъти в първия сети и си осигури лесна победа. Втората част бе доста оспорвана, като германецът имаше проблеми със сервиса на своя опонент. В крайна сметка, Марожан се срина в гейм №12, където Саша проби и си осигури успеха.

Още: Алкарас за плана си срещу Григор: Ще му попреча да прави това, което обича

Александър Зверев чака Григор Димитров на полуфинала

Григор Димитров срещу Александър Зверев

До момента двамата тенисисти са се изправяли един срещу друг 8 пъти. В седем от случаите германецът е бил победител, а родният състезател може да се похвали само с един успех, който дойде в Базел, Швейцария през 2014 година, като това бе и първият сблъсък между двамата.

Разбира се, за да се стигне до сблъсък между Гришо и Зверев, то Димитров ще трябва да победи Карлос Алкарас. Може да проследите сблъсъка НА ЖИВО със SPORTLIVE.

"Григор Димитров е сред знаменитите ветерани на корта" - в Испания го помнят с луд полуфинал срещу Рафаел Надал

Далеч от джънк храната, но с лесна точка за Дейвид Бекъм: Какво знае Григор Димитров за Маями? (ВИДЕО)

В Испания: Карлос Алкарас е под заплахата на невъзмутимия Григор Димитров - един от играчите в най-добра форма

Хвърлиха Григор Димитров в трета глуха: Без никакъв шанс срещу Карлос Алкарас?