Осака срещу Брейди в първия 1/2-финал при жените на US Open

1756 0

Шампионката от 2018 година Наоми Осака се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ, след като победи представителката на домакините Шелби Роджърс с 6-3, 6-4 в четвъртфинален мач от горната половина на женската схема.

22-годишната японка бе много солидна през целия двубой, като допусна само един пробив, а от своя страна взе подаването на съперничката си три пъти, за да стигне до чист успех след час и 20 минути игра. Четвъртата поставена в схемата Осака завърши срещата с 24 печеливши удара и едва 8 непредизвикани грешки.

По този начин Осака се класира за полуфиналите в Ню Йорк за втори път в кариерата си, като там ще срещне друга американка - Дженифър Брейди, която записа категоричен успех над Юлия Путинцева с 6-3, 6-2. 25-годишната Брейди реализира шест аса и стигна до пет пробива за победата, дошла след час и 9 минути игра. За нея това ще е първо участие на полуфинал в турнир от Големия шлем. А ето къде да гледаме 1/4-финала Серина Уилямс срещу Цветана Пиронкова.