Новак Джокович отвя Лоренцо Музети за час и 14 минути и продължава напред в Париж

2366 0

Новак Джокович продължава напред към полуфиналите на тенис турнира Мастърс 1000 в Париж с награден фонд от 5,415,410 евро след бърза победа над италианеца Лоренцо Музети с 6:0, 6:3 за час и 14 минути игра. По този начин Ноле продължава защитата на титлата си от Париж, която миналата година спечели с успех над Даниил Медведев.

В първия сет сръбският тенисист просто доминираше, като направи три пробива и остави на нула съперника си - 6:0. Ноле даде едва седем точки на италианеца при разиграванията, като спечели почти четири пъти повече от него и го уплаши с надмощието си.

Вторият сет бе далеч по-оспорван. Джокович повече с 1:0, но Музети отговори с два спечелени гейма, като направи и първия си пробив. Сърбинът обаче веднага направи рибрейк, а след това взе още три поредни гейма за 5:2. Музети все пак намери сили да спечели трети гейм, но носителят на 21 титли от Големия шлем затвори мача с чист гейм при своя сервис.

На полуфинала Новак Джокович чака победителя от мача между гърка Стефанос Циципас и американеца Томи Пол.

Още новини за ТЕНИС четете на SPORTLIVE.BG!