Нов шанс на брега на океана: Григор Димитров с "уайлд кард" по пътя обратно към върха
326 0
Григор Димитров ще вземе участие на пореден турнир през тази година. Единственият български тенисист в елита е получил "уайлд кард", за да играе на турнира от сериите ATP 250 в мексиканския курорт Лос Кабос. Той ще се проведе в периода 27 юли - 1 август, две седмици преди Nordea Open в шведския град Бошад, където Григор ще участва.
Гришо ще поиграе и в Лос Кабос
Припомняме, че хасковлията отпадна драматично на 1/8 финалите на "Уимбълдън". В драматична 5-сетова битка той отстъпи на британския талант Артър Фери (5:7, 6:3, 6:4, 4:6, 6:7(7)). Любопитното е, че и на "Свещената трева" Гришо излезе с т.нар. "уайлд кард", чрез когото прескочи квалификационната фаза.
Още: Григор Димитров рухна в самия край, но показа мъжество и отпадна с достойнство от "Уимбълдън"

Тази година турнирът празнува своята 10-та годишнина. Българинът вече е записал изяви там, като дори побеждава британецът Стив Джонсън. Впоследствие обаче отпада от аржентинеца Гуидо Пея. Това се случва през 2019 г. Година по-късно изданието се провежда във виртуален формат поради пандемията от Ковид-19. Чрез гласуване на феновете Григор се провъзгласен за победител, макар и символично.
Коментар направи и директорът на събитието Хосе Антонио Фернандес. Ето какво заяви той:
"2026 г. е изключително специална за нас. Отбелязваме десет години, изпълнени с усилена работа, незабравими истории и качествен тенис. Гордеем се с развитието на турнира и затова продължаваме да инвестираме в още по-високо ниво на организация и конкуренция."
Още: Подарък за цяла България! Фантастична новина от Уимбълдън за Григор Димитров
Не изпускайте важен момент в спорта – за последните новини в спорта последвайте ни във Viber ТУК.
ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ
виж всички