Наша тенисистка загуби финал в Гърция

976 0

Юлия Стаматова загуби на финала на турнира по тенис на твърди кортове в гръцкия град Ираклион с награден фонд 10 хиляди долара.

Втората в схемата Стаматова претърпя поражение от поставената под номер 1 представителка на домакините Валентини Граматикопулу с 5:7, 1:6 за 92 минути.

Българката взе ранен пробив аванс, а при 5:4 сервираше за първия сет, но не успя.

Граматикопулу спечели осем поредни гейма, с което направи обрат в първата част и поведе с 5:0 във втората, което се оказа решаващо.

Стаматова все пак си осигури 8 точки за световната ранглиста и 980 долара, но 22-годишната левичарка не успя да спечели втора титла на сингъл в кариерата си в турнирите на ITF след единствения си триумф досега през май в Митилини (Гърция)