Надал тръгна с чиста победа на "Уимбълдън"

989 0

Двукратният победител на "Уимбълдън" Рафаел Надал започна с чиста победа участието в тазгодишната надпревара. Испанецът срази друг левичар Томас Белучи от Бразилия с 6:4, 6:2, 6:4

В първия сет Рафа направи серия от четири гейма от 2:2 до 5:2, но когато сервираше за спечелването на частта Белучи успя да върне единият пробив. Все пак бившият номер едно в света затвори сета.

Следващата част започна с пробив на Надал. Той постигна и още един за 4:1.

Интересно беше началото на последния сет. Бразилецът поведе с 2:0, но след това загуби четири поредни гейма и спаси точка за 2:5. При резултат 5:4 левичарят от Манакор вече сервираше за място във втория кръг. Той поведе с 40:30 и реализира мачбола, след като топката от бекхенд на Белучи спря в мрежата.

Следващият съперник на испанеца е тръгналият от квалификациите Дъстин Браун (Германия). Тенисистът с ямайски корени победи Рафа миналата година на трева в Хале в единствената им среща досега.