Късметът подлъга Пиронкова - рухна тежко в Мадрид

1141 0

Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова записа тежка загуба в мач от втория кръг на престижния турнир в Мадрид. След като вчера, леко изненадващо, Пиронкова надделя категорично с 6:1, 6:1 над Камила Джорджи от Италия, днес вече българката отстъпи на опитната Луцие Шафаржова – 3:6, 1:6.

Мачът започна сравнително равностойно, макар че още в първия гейм Пиронкова беше подложена на натиск и от 40:15 в нейна полза, на неин сервис, Шафаржова стигна до точка за пробив, но Цвети удържа.

Не такова беше положението в седмия гейм, когато чехкинята се възползва и проби, след като поведе с 15:40. Преди това, в четвъртия и шестия гейм Пиронкова не успя да пробие, след като имаше по един шанс.

След пробива Шафаржова се стабилизира, а нивото на Пиронкова започна да спада. Логично чехкинята проби отново, за 6:3 и всъщност наниза осем поредни гейма, преди Цвети най-после да удържи свое подаване, като чехкинята изтърва мачбол. Шафаржова обаче бързо поправи пропуска си и затвори мача на свой сервис.