Кузманов стартира в Швейцария с победа

669 0

Втората ракета на България Димитър Кузманов започна с успех участието си на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в Цуг, Швейцария. Надпреварата е с награден фонд от 134 920 евро.

Българинът надви участващия с "уайлд кард" представител на домакините Йоан Никл с 6:4, 6:4 за 108 минути. Успехът донесе 2180 евро на Кузманов.

28-годишният пловдивчанин взе първия сет с един пробив, дошъл в десетия гейм. През втората част успя рано да дръпне в резултата с 2:0, но швейцарецът успя да стопи разликата. Впоследствие Кузманов умело затвори гейма и стигна со успех.

Така тенисистът спечели нови 11 точки за световната ранглиста, в която заема 189-то място. В следващия кръг Кузманов очаква победителя от двубоя между номер 5 в схемата Зденек Коларж от Чехия и "щастливия губещ" от квалификациите Ото Виртанен.

Вижте най-актуалните новини от света на тениса!