Кузманов се размина с първи полуфинал на Чалънджър

Снимка: gustonews.bg

1120 0

Димитър Кузманов пропусна отличен шанс да играе първия си полуфинал на тенис турнир от сериите Чалънджър.

След две поредни победи в Сибиу (Румъния), Кузманов отстъпи на четвъртфиналите 5:7, 7:6(7), 3:6 от Петру Лункаку (№570 в света.

Двубоят бе изпълнен с куп пробиви, а в крайна сметка представителят на домакините успя да се поздрави с победата. Все пак, с достигането до топ 8 Кузманов най-вероятно ще се завърне в топ 300 на световната ранглиста, където в момента е на 317-о място.

В първия сет българинът върна пробив при 4:5 но в последствие допусна рибрейк и след 5:7 имаше сет пасив.

Фестивалът на пробивите бе пълен във втората част, в която повечето геймове отиваха в полза на посрещащия.

В крайна сметка след няколко обрата се стигна до тайбрек, в който Кузманов показа здрави нерви, дори спаси мачбол при 5:6 и след 9:7 прати мача в трети решителен сет.

Той започна отлично за Мико, който поведе с пробив аванс и 3:1, но за съжаление до края на мача не взе нито един гейм повече.