Кузманов разгроми №7 в схемата в двудневен мач и е на ¼-финал в Познан

Снимка: Vladimir Stoyanov / LAP.bg

963 0

Националът на България Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Познан. Надпреварата в Полша е с награден фонд 67 960 евро.

Мико победи с 6:2, 671 №151 в света и №7 в схемата Уго Грение от Франция. Срещата започна вчера, но бе прекъсната заради лошо време при резултат 2:1 за пловдивчанина в първия сет. При подновяването на мача българинът тотално доминираше и спечели 10 срещу само 2 загубени гейма. Кузманов победи в първия кръг Олексий Крутих от Украйна.

Така  Мико си заработи 18 точки за световната ранглиста. Следващият съперник на Кузманов е поставеният под № 4 представител на Тайван Чун Шин Цън.

А ето какъв успех постигна Магдалена Малеева на „Ролан Гарос“.