Контузия спря Цвети Пиронкова още в първи кръг на "Уимбълдън"

1030 0

Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на "Уимбълдън", след като загуби с 6:3, 1:6, 3:6 от представителката на Швейцария Белинда Бенчич.

Контузия в бедрото на левия крак на българката се оказа решаващият фактор в мача. Травмата не позволи на Цвети да покаже най-доброто от себе си, след като успя да спечели първия сет.

Пиронкова играеше отлично от самото начало на мача и проби още във втория гейм. Тя задържаше аванса си до 4:2, когато позволи да бъде пробита, но веднага направи контра-пробив и сервира успешно за 6:3.

Последва размяна на три гейма без пробив, като при 1:2 за Бенчич българката не издържа и поиска медицински таймаут, продължил 20 минути.

След него обаче Пиронкова не почувства облекчение, а вместо това загуби 9 от следващите 10 гейма. Цвети показа характер и при 5:1 успя да върне един пробив и да намали до 5:3. При следващото си подаване тя отрази три мач-пойнта на Бенчич, но при 4-тата не успя - 3:6 и победа за Бенчич.