Каратанчева гази в Мексико

1230 0

Каратанчева продължава с отличното си представяне на турнира в Акапулко, Мексико. Българката вече е на 1/4-финалите, след като тази нощ постигна победа с 6:1, 6:4 над холандката Кики Бертенс.

Сесил имаче нужда от малко повече от час, за да надиграе за трети път в кариерата си тази съперничка. Софиянката допусна да бъде пробива в два от своите сервис геймове, но на свои ред реализира 5 от 7-те си възможности да спечели подаването на холандката и напълно заслужено достигна до победата.

В спор за място на полуфиналите Каратанчева, която стартира участието си в турнира от квалификациите, ще се изправи срещу Моника Пуиг (Пуерто Рико), която срази втората поставена Сара Ерани (Италия) с 6:1, 6:1. /БГНЕС