Какво се бутат политиците в спорта?

Снимка: БГНЕС

1565 0

Проф. Николай Слатински, който е бивш народен представител във Великото Народно събрание, коментира факта, че служебният премиер проф. Огнян Герджиков връчи купата на Григор Димитров, който снощи спечели тенис турнира в София. При появата си Герджиков получи освирквания от публиката.

"Загледах се по закриването на турнира. Радвам се за Гришо. Не се радвам на освиркванията на публиката. Но не разбирам, никога не съм разбирал (а не знам как е по света) какво търси политиката и какво се бутат политиците в спорта!? Не сега, винаги не съм приемал премиер да връчва купа на победителя.

Нито има заслуги, нито му е мястото там. Който и да е премиер, на какъвто и да е турнир, по какъвто и да е спорт, на който и да е победител", написа Слатински.