Ясен е първият съперник на Григор в Маями

1915 0

Германецът Максимилиан Мартерер е първият съперник на Григор Димитров на Мастърса в Маями. Световният №73 победи унгареца Мартон Фучович в два сета – 6:4, 6:4 за час и 15 минути игра.

Българинът е поставен под номер 3 на Мастърса и започва директно от втори кръг. До този момент Григор не е играл никога с Мартерер, който тази година той стигна до четвъртфиналите в София, където загуби в три сета от бъдещия шампион Мирза Башич.

Двубоят между Димитров и Мартерер ще бъде в петък като началният час ще стане ясен в четвъртък. 22-годишният Мартерер записа първата си победа тази година и има баланс 5/4 на ниво ATP за 2018-а. До този сезон той имаше 14 загуби.