Ясен е първият съперник на Григор Димитров в Индиън Уелс

Снимка: Guliver/GettyImages

1943 0

Фернандо Вердаско ще бъде съперник на Григор Димитров във втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс. Испанецът преодоля в първия кръг Гуидо Пея след 6:2, 1:6, 6:2 и в следващата фаза ще спори с българина.

Двамата тенисисти печелиха лесно сетовете, като пробив в началото решаваше техния край. Вердаско дръпна още в началото с 4:0, след което нямаше проблем да затвори първата част. Вторият сет стартира с поделени геймове за 1:1, след което Пея измъкна пет поредни, за да изравни резултата. В решителния трети сет важният пробив дойде в гейм №4 и бе за Вердаско, като до края той не изпусна водачеството си.

До момента Вердаско и Димитров имат три мача по между си, като българинът е с актив от две победи и една загуба. Вердаско печели първия мач в Бащад през 2013 година, а Гришо измъква победите в Пекин през 2014 година и в Монте Карло година по-късно.